Odszedł Leszek Szozda – zasłużony działacz Automobilklubu Rzeszowskiego

8 stycznia 2015, Aktualności

Z wielkim smutkiem informujemy, że 1 stycznia 2015 r. – w dniu swoich 71 urodzin – zmarł nasz nieodżałowany kolega, wieloletni i zasłużony działacz Automobilklubu Rzeszowskiego Leszek Szozda.

Przez kilkadziesiąt lat z zapałem angażował się w działania mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności te, które adresowane były do dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywnie uczestniczył w organizacji wielu imprez, konkursów i szkoleń z zakresu BRD. Działał w Okręgowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PZM w Rzeszowie.

Był współzałożycielem i Prezesem Klubu Motorowego „EMDEK” w Rzeszowie, w którym przez wiele lat realizował zadania na rzecz sportu kartingowego i motocyklowego. Jako jeden z nielicznych w naszym środowisku posiadał uprawnienia chronometrażysty w sporcie żużlowym i z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w obsłudze zawodów na czarnym torze w Rzeszowie.

Jako sędzia sportu samochodowego realizował przypisane mu zadania podczas organizacji Rajdów Rzeszowskich, Rajdów Baja Carpathia oraz Konkursowych Jazd Samochodem.

Leszek – którego pożegnamy podczas uroczystości pogrzebowych na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie, w dniu 10 stycznia 2015 r. o godz. 12:30 – pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd i Członkowie Automobilklubu Rzeszowskiego

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij