Janek Chmielewski i Robert Hundla zapowiadają swój udział w 28. Rajdzie Karkonoskim

Janek Chmielewski i Robert Hundla zapowiadają swój udział w 28. Rajdzie Karkonoskim

3 lipca 2013

Chmielewski Citroen DSJuż w najbliższy weekend zostanie rozegrana trzecia tegoroczna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 28. Rajd Karkonoski. Do zawodów z bazą w Jeleniej Górze, znanych z wysokiego poziomu trudności odcinków specjalnych, zgłosiły się 44 załogi, a najwyższy wśród samochodów z przednim napędem, szesnasty numer startowy przyznano załodze REVICO – NEO Rally Team’u w składzie Jan Chmielewski – Robert Hundla. Liderzy RSMP w „ośce”, grupie R, klasie 5 oraz w cyklu Citroën Racing Trophy powalczą na karkonoskich oesach o utrzymanie prowadzenia w wymienionych kategoriach oraz o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 Jan Chmielewski: Po dwóch inauguracyjnych rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jesteśmy liderami w „ośce”, Citroën Racing Trophy oraz w swojej grupie i klasie, zatem na Rajd Karkonoski jedziemy z zamiarem utrzymania tej pozycji. Dotychczasowe wygrane nie były jednak „spacerkiem” i jestem pewien, że na oesach w okolicach Jeleniej Góry będzie podobnie. Bardzo lubimy tamtejsze odcinki specjalne i nie jesteśmy w tej opinii osamotnieni. Mimo nieco krótszej, niż w Wiśle listy zgłoszeń, konkurencja w kategorii samochodów przednionapędowych wciąż jest bardzo mocna, a jeżeli tylko nam i naszym rywalom dopisze szczęście, to podejrzewam, że walka o wygraną będzie bardzo zacięta do ostatniego odcinka specjalnego.

 Robert Hundla: Początek wakacji oraz malownicze karkonoskie krajobrazy to doskonałe warunki do letniego wypoczynku. My jednak nie jedziemy do Jeleniej Góry w celach rekreacyjnych. Już w piątek wystartuje tam trzecia runda RSMP – 28. Rajd Karkonoski. Pewne wygrane w Świdnicy i Wiśle stawiają nas w pozycji faworytów „ośki”, ale my absolutnie tak się nie czujemy. Karkonoskie oesy, tradycyjnie kręte i miejscami wyboiste, będą tak samo trudne dla wszystkich załóg, nawet jeżeli dopisze letnia, słoneczna pogoda. Jak zwykle liczymy na gorący doping ze strony kibiców, których, mam nadzieję, będziemy widzieli przy odcinkach specjalnych nie mniej, niż w poprzednich edycjach rajdu.

 

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij