Najsłynniejszy polski pilot rajdowy Maciej Wisławski przeczytał już – Uśmiechnięte Rajdy

6 grudnia 2016, Aktualności, Sporty samochodowe

4xakdpNiedawno swoje 40-lecie świętował Auto Klub Dziennikarzy Polskich. To stowarzyszenie, sfederowane w PZM, jest dobrze znane ze swej działalności na niwie sportu samochodowego w środowisku dziennikarskim, a niedawno zyskało nową specjalność – stało się wydawcą „Biblioteki AKDP”, w której do tej pory ukazały się cztery książki z zakresu historii polskiego automobilizmu. Są to (w kolejności ukazywania się) „Rajdowe kroniki 1921-2014. Rajd Polski”, „Polskie wyścigi samochodowe 1980-1989”, „Siedemdziesiątka. Automobilklub Rzeszowski 1946-2016” oraz „Uśmiechnięte rajdy. Anegdoty z oesów”.

Aleksander Żyzny, prezes AKDP:

-W szeregach klubu jest grupa dziennikarzy, którzy dysponują solidną wiedzą historyczną oraz obfitymi archiwami, dokumentującymi dorobek polskich rajdów i wyścigów. Naszym celem jest popularyzacja dziejów naszego sportu samochodowego. Dzięki temu aktywnie wpisujemy się w statutową misję Polskiego Związku Motorowego, polegającą na upowszechnianiu dorobku motoryzacyjnego. Ale nie zamykamy się wyłącznie w kręgu dziennikarzy – dodaje Aleksander Żyzny.

Oto współautorem „Uśmiechniętych rajdów” jest dwukrotny rajdowy Mistrz Europy i znakomity pilot, Jarosław Baran:

-Przyznaję, że początkowo z pewnym sceptycyzmem odnosiłem się do pomysłu wydania książkowego zbioru anegdot rajdowych. Teraz jednak widzę, że warto było zaangażować się w ten projekt, bo efekt okazał się nie tylko efektowny, ale także pożyteczny. Książka ma staranną szatę wydawniczą, a jej zawartość przypomina ciekawe fakty z blisko stuletniej historii naszych rajdów. Warto przechowywać w naszej świadomości ciekawostki, interesujące opowieści i zabawne nieraz historyjki z dziejów polskiego sportu samochodowego. Że przy okazji można się dobrze ubawić – tym lepiej dla „Uśmiechniętych rajdów”, więc z czystym sumieniem polecam tę książkę wszystkim sympatykom sportu samochodowego.

Swą opinią o najnowszej książce „Biblioteki AKDP” podzielił się również najbardziej doświadczony polski zawodnik rajdowy, Maciej Wisławski:

-„Uśmiechnięte rajdy” przeczytałem jednym tchem od deski do deski, a zrobiłem to z przyjemnością tym większą, że i moja skromna osoba pojawiła się na kartach tego zbiorku. Polubiłem tę książkę nie tylko dzięki radosnej i pogodnej treści, ale także za sprawą jej pożytecznego charakteru z punktu widzenia historii naszego sportu samochodowego. Dlatego bez cienia ryzyka polecam ją wszystkim sympatykom rajdów, a zwłaszcza młodym adeptom tego sportu. Przeczytajcie i przekonajcie się sami, że zetkniecie się z żywą i radosną historią polskich rajdów, poznacie ważne postacie, które niegdyś tę historię współtworzyły.

Zobacz galerię z 3. Rajdu Arłamów w wykonaniu Kamila Bacia

rajd-arlamow-kamil-bac-4

W grudniu, kiedy często z mozołem zastanawiamy się nad wyborem mikołajowo-gwiazdkowych upominków, książki Auto Klubu Dziennikarzy Polskich wydają się znakomitym prezentem dla sympatyków sportu samochodowego. Informacje na temat zakupu książek można znaleźć na stronach www.facebook.com/akdpinfofanpagecom i www.akdp.info.pl lub uzyskać drogą telefoniczną (602 372 926) albo mailową (autoklub01@gmail.com).

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij