Musz i Browiński chcą w Rajdzie Dolnośląskim podtrzymać dobrą passę

17 października 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

24. Rajd Dolnośląski rozegrany w dniach 16-18 października stanowi ostatnią tegoroczną rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz przedostatnią dla zawodników rywalizujących w ramach Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie dolnośląskiego klasyka pojawi się cała czołówka najszybszych kierowców rajdowych w Polsce, a w śród nich zobaczymy Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego, którzy przykleją na swoja Hondę CivicType-R sto drugi numer startowy. Zawodnicy PSB Mrówka Erem Rally Team zmierzą się z dwunastoma rywalami w Klasie 5 i zamierzają powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz klasie 5.

Dla zawodników startujących w ramach RPP organizatorzy zaplanowali siedem odcinków specjalnych o łącznej długości blisko osiemdziesięciu kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się już w najbliższy piątkowy wieczór od widowiskowego prologu wytyczonego ulicami Kłodzka. Prawdziwe ściganie rozpocznie się jednak w sobotę, kiedy to zawodnicy wyruszą na bardzo trudne i techniczne odcinki specjalne poprowadzone w Kotlinie Kłodzkiej koło Polanicy Zdroju, Wambierzyc czy Radkowa. Grzegorz Musz po ostatnim zwycięstwie w Rajdzie Nadwiślańskim jest w bardzo dobrej formie i planuje powalczyć o najwyższe miejsca. Choć zwycięstwo w rajdzie jest niezwykle ważne, to dla zespołu PSB Mrówka Erem Rally Team najważniejsza jest sytuacja w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski co powoduje, że bardzo istotne będzie znalezienie optymalnej taktyki na cały rajd, o czym mówią  zawodnicy:

Grzegorz Musz: Na przedostatnią rundę RPP przenosimy się na Dolny Śląsk, gdzie postaramy się powalczyć o satysfakcjonujący wynik. Tym razem będziemy mieli okazję pokazać się kibicom na medialnym odcinku w centrum Kłodzka, z czego bardzo się cieszymy. Prawdzie ściganie rozpocznie się jednak w sobotę rano i wtedy przekonamy się, w jakiej jesteśmy formie. Bez wątpienia od początku postaramy się narzucić dobre tempo, które po bardzo udanym dla nas Rajdzie Nadwiślańskim szlifowaliśmy także na testach. Postaramy się już od zapoznania zachować maksymalna koncentrację i utrzymać ją do ostatniego odcinka specjalnego rajdu. Wiemy, że Rajd Dolnośląski to bardzo ważne dla nas zawody, na których chcielibyśmy walczyć o zwycięstwo ale mamy świadomość tego, że musimy myśleć w perspektywach całego sezonu. Będziemy więc dobierać taktykę w zależności od tego, jak będzie układała się rywalizacja na odcinkach. W każdym razie możemy obiecać, że damy z siebie wszystko ! Starty naszego zespołu nie byłyby możliwe bez wsparcia naszych partnerów: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Bogusław Browiński: Rajd Dolnośląski rozgrywany w najbliższy weekend zapowiada się dla naszej załogi niezwykle fascynująco. Do końca sezonu zostały tylko dwie rundy i tytuł Mistrza Polski jest jak najbardziej możliwy do zdobycia. Cały zespół mocno pracował w niedzielę nad przygotowaniem ustawieniem samochodu i z uśmiechem na twarzach ruszamy do rajdowych zmagań w Polanicy. Jak zwykle zapraszamy wszystkich kibiców do jeszcze mocniejszego dopingu naszej załodze, a my obiecujemy walkę do ostatniego metra. Wszystkim zawodnikom życzymy przyjemnych rajdowych wrażeń i upragnionej mety! Do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij