Mariusz Zapała i Łukasz Gwiazda po rajdzie Winter Rally

29 stycznia 2018, Aktualności, Sporty samochodowe

Kielecko-Rzeszowska załoga, w ostatni weekend stycznia, wystartowała w rajdzie Winter Rally, rundzie Mistrzostw Litwy. Był to ich drugi start nowym autem Fordem Fiesta R5. Uzyskany wynik to jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie miejsce w klasyfikacji LARC1.

Rajd wygrała załoga B. Vanagas / M. Čepulis, która na siedmiu odcinkach specjalnych osiągnęła dokładnie ten sam czas, co druga załoga rajdu G. Notkus / D. Strizanas. O zwycięstwie tych pierwszych zdecydował lepszy czas na pierwszym odcinku specjalnym.

Mariusz Zapała: Nasze nastroje po starcie w Utenie są bardzo dobre. Ze względu na odwilż rajd nie zapowiadał się zbyt dobrze, ale nocne opady śniegu rozwiały moje wątpliwości co do słuszności przyjazdu na Litwę. Odcinki specjalne zdecydowanie różniły się od tych, które do tej pory spotykałem w Polsce. Spora ilość szczytów wymaga poprawy mojego opisu, abym pewniej i szybciej mógł je pokonywać. Bardzo miło zaskoczyła mnie atmosfera panująca na rajdzie oraz przychylność i pomoc organizatorów w starcie.

Łukasz Gwiazda: Wymagający i trudny, ale kompaktowo zorganizowany rajd. Trzy lata temu startowałem pierwszy raz z Mariuszem. Od tego czasu wiem ile zrobił kilometrów i jaki wykonał postęp, a przede wszystkim ile razem jeszcze musimy zrobić, aby nawiązywać walkę z litewską czołówką, która na luźnej nawierzchni jest naprawdę bardzo szybka.

Start załogi możliwy był dzięki firmie Motul – wprowadzającej program MOTUL EVO – profesjonalny serwis automatycznych skrzyń biegów, Zapała Automatic.

Partnerzy: www.matysek.pl, www.hoffman.auto.pl, GHZ Automatic.

Fot. Fotodarius.lt

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij