Marcin Wrona w Opel Adam Cup

16 czerwca 2017, Aktualności, Sporty samochodowe

W najbliższy weekend, 16-17.06.2017, Marcin Wrona wraz z Mateuszem Martynkiem będą ścigać się w ramach 3. rundy Opel Adam Cup, podczas Rally Hustopece. Dla 19-letniego Rzeszowianina będzie to debiut na arenie międzynarodowej natomiast dla Martynka to 131 start jako pilot w rajdach samochodowych. Łączna długość rajdu to ponad 65 km oesowych, przy czym ostatnie odcinki będą rozgrywane po północy.

Marcin Wrona: Od dawna marzyłem żeby stanąć na starcie czeskiego pucharu Opla Adama. Rally Hustopece to bardzo wymagający rajd, który kryje wiele zdradliwych miejsc oraz charakteryzuje się dziurawą i zmienną nawierzchnią. Cel na ten weekend to meta i zdobywanie cennych kilometrów w tym świetnym aucie. Co do startów w wyścigach górskich to niestety musiałem zrezygnować w tym sezonie, ale o tym wypowiem się po rajdzie.

Mateusz Martynek: Jestem bardzo ciekawy tego startu, gdyż wsiadam z nowym kierowcą do zupełnie innego samochodu rajdowego. Trasy charakterystyką przypominają niemieckie drogi, gdyż w większości prowadzone są przez winnice. Będziemy się starać pojechać równy rajd z zamiarem nauki oraz oswajania się z rajdowym środowiskiem. Dziękuję za wsparcie sponsorom i partnerom: www.lagrotta.pl, www.pawlowski.narzedziownia.org, ABC Prawo Jazdy, Marma Polskie Folie, Miastu Rzeszów oraz za patronat medialny www.tvp.pl.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij