Marcin Wrona sezon zaczyna w Wieliczce

6 kwietnia 2019, Aktualności

Po udanym sezonie 2018 i przerwie zimowej pora rozpocząć ściganie w roku 2019. Inauguracją startów Marcina Wrony i Bogusława Browińskiego będzie udział w 3. Memoriale im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

Rajd rozpoczyna się w sobotnie popołudnie, a pierwsze 4 odcinki rozegrane będą w okolicach Łapanowa i Gdowa. Ostatnie dwa oesy sobotniego etapu to dwukrotnie przejeżdżana wieczorna próba w sercu Wieliczki. Rajd kończy OS Solne Miasto również pokonywany dwa razy przez załogi w niedzielne południe.

Marcin Wrona: Cieszę się, że w tym roku będę miał możliwość wziąć udział w Memoriale Kuliga i Bublewicza. Jest to dla mnie kolejna szansa na budowę rajdowego tempa i pokonanie kolejnych kilometrów. W mojej klasie mam paru bardziej doświadczonych ode mnie rywali, więc nie nastawiam się na zwycięstwo, ale będę walczył o jak najlepszą lokatę. Razem z Bogdanem chcielibyśmy pojechać równy, czysty rajd i zebrać jak najwięcej doświadczenia, ale również uczcić pamięć wspaniałych kierowców – Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Memoriał mamy poprzedzony solidnymi testami naszego Peugeot 208 R2 i mam nadzieję, że uda nam się szybko zaadoptować za kierownicą naszego „lwa”.

Bogusław Browiński: Dla mnie będzie to już kolejny start w Memoriale w Wieliczce i 85 w mojej karierze pilota, ale pierwszy z Marcinem. Będę starał się mu pomóc oraz przekazać swoje rajdowe doświadczenie podczas całego weekendu. Będzie to świetna okazja by poćwiczyć jazdę na opis, z którą Marcin nie miał dużo styczności do tej pory bo większość swojej kariery przejeździł w wyścigach górskich. Mam nadzieję, że na testach dojdziemy do porozumienia z nowym autem, dobierzemy odpowiednie ustawienia i wspólnie będziemy dobrze się bawić.

Partnerami zespołu są: Marma Polskie Folie, Grupa reklamowa Greemi, DAVPOL, ABC Prawo Jazdy, Miasto Rzeszów, La Grotta, Politechnika Rzeszowska, Austor, e-jedzenie.pl, Automobilklub Rzeszowski.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij