Marcin Wrona przed 56. Rajdem Barbórka 2018

30 listopada 2018, Aktualności, Sporty samochodowe

Sezon sportów motorowych powoli dobiega końca, ale emocje jeszcze nie opadają, gdyż przed dwukrotnym Mistrzem Polski A-2000 w wyścigach górskich ostatnie wyzwanie w tym sezonie – start w Rajdzie Barbórka w Warszawie. 21-letni Rzeszowianin wraz z Mateuszem Martynkiem zasiądzie za sterami Peugeot’a 208 R2, a w swojej klasie będzie miał 12 rywali, z czego tylko 3 załogi awansują do Kryterium Asów na Karowej.

Marcin Wrona: Na początku chciałbym podziękować Sponsorom oraz mojemu tacie, bo bez nich start nie byłby możliwy. Myślę, że jestem dobrze przygotowany do rajdu i chciałbym pokazać, że kierowcy z wyścigów górskich też są szybcy w rajdach i potrafią rywalizować o wysokie miejsca. Mam nadzieję, że testy, które odbyłem przed rajdem zaprocentują i będę czerpał z jazdy dużo zabawy. Z Peugeot’em bardzo dobrze się dogadujemy i chciałbym żeby tak było przez całe zawody. Świetnie by było pojechać czysty i równy rajd, bez żadnych błędów, ale patrząc na konkurencję i ich doświadczenie w rajdach będzie to duże wyzwanie!

Mateusz Martynek: Bardzo miło jest zakończyć sezon Barbórką Warszawską, gdzie dodatkowego smaku rywalizacji dodaje chęć dostania się do Kryterium Asów na Karowej, a nasza załoga zrobi wszystko co w naszej mocy, żeby znaleźć się w gronie tych aut, które tam wystartują. Zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania podczas całego rajdu naszej załodze, a my postaramy się nie tylko jak najszybciej, ale i widowiskowo.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij