Marcin Wrona po Fia Hill Climb Masters Sternberk 2016

10 października 2016, Aktualności

W miniony weekend w Czechach odbył się Wyścig Mistrzów 2016, w którym wzięło udział 14 krajów z całej Europy. Prócz klasyfikacji indywidualnej był również Puchar Narodów. Do reprezentacji Polski nominowali byli: Robert Steć, Irena Steć, Damian Borycki i Marcin Wrona. Wygrywał ten zespół, który skupiał najbardziej regularnych kierowców. Zadaniem zawodnika było uzyskanie jak najmniejszej różnicy między swoimi dwoma podjazdami, a na końcu ta różnica była sumowana.

Marcin Wrona: Sternberk będę bardzo miło wspominał bo to były najlepiej zorganizowane zawody na jakich byłem, a ja byłem bardzo szczęśliwy, że mogłem reprezentować  Polskę. Prezentacja zespołów była niesamowita, a ilość kibiców tylko motywowała to szybkiej jazdy. Cały weekend jechaliśmy po suchym. Po cichu liczyłem na deszcz, ale dużo potestowaliśmy z oponami i kolejne cenne lekcje odrobione. W grupie udało mi się zająć 10. miejsce, ale niestety Hondą ciężko było walczyć z Lancerami o mocy ponad 400 km. W Pucharze Narodów robiłem co mogłem notując najmniejszą różnicę wśród Reprezentacji Polski pomiędzy podjazdami 0.230s, ale w świetle całego teamu (1.250s) starczyło to tylko na 10. miejsce. Gratuluję Słowakom, którzy we trzech zmieścili się w nieco ponad 0.5s, oraz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku.

Specjalne podziękowania za wsparcie sponsorskie dla Momenti Italiani – Garda sp. z o.o.  www.termar.rzeszow.plwww.lagrotta.pl i Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz patronowi medialnemu w sezonie 2016 TVP3 Rzeszów.

Honda jak zawsze była wyśmienicie przygotowana przez SERAFIN RS

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij