Janek Chmielewski pojedzie w Memoriale Kuliga i Bublewicza

W 9. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce wystartuje załoga Jan Chmielewski – Jacek Nowaczewski (Citroën DS3-R3). Dwuetapowe zawody, mające na celu uczczenie pamięci rajdowych Mistrzów rozpoczną się w sobotę 28 marca o godzinie 19:00, kiedy to rozegrany będzie wieczorny prolog w samym centrum Wieliczki. Niedzielna część Memoriału to dwa zapoznawcze i dwa wyścigowe przejazdy ulicznej próby, startujące o 10:00 z Al. Solidarności w Wieliczce.   

Jan Chmielewski: Mariana Bublewicza poznałem jako pierwszoklasista; w kwietniu 1990 roku podczas zakończenia 15. Rajdu Krakowskiego w Domu Kultury w Myślenicach – dzięki mojemu tacie dostałem od niego zestaw „teamowych” upominków; wtedy jadąc z Ryszardem Żyszkowskim wygrał ten rajd. Również dzięki mojemu tacie miałem zaszczyt poznać także Janusza Kuliga. Podziwiałem go nie tylko za wspaniały styl jazdy, ale i za wyjątkową osobowość. Jeżdżąc za Januszem na rajdy na dobre połknąłem rajdowego bakcyla. Krótko przed tragicznym wypadkiem przeprowadziłem z nim długi wywiad dla magazynu studenckiego. Memoriał w Wieliczce to dla mnie coroczna okazja, aby obu naszym niedoścignionym wzorom oddać głęboki hołd z podziękowaniem za wszystko, co zrobili dla polskiego sportu samochodowego. Tym razem wystartuję z Jackiem Nowaczewskim, z którym jechaliśmy już na Warszawskiej Barbórce i z którym planuję wspólny sezon w RSMP.

Jacek Nowaczewski: To mój debiut na ulicznych trasach w Wieliczce. O tych zawodach słyszałem wiele dobrego, ale najważniejsza jest dla mnie atmosfera, w jakiej od 2007 roku toczy się ta impreza. To jest wspomnienie wspaniałych kierowców i zarazem wielkich sportowców, którzy stali się idealnymi wzorami dla całego pokolenia młodych rajdowców. Cieszę się, że w 9. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza wystartuję z Jankiem. To będzie nasz wspólny pokłon przed patronami tych zawodów, a przy okazji sposobność do doskonalenia współpracy w obrębie załogi i zespołu przed zbliżającym się 43. Rajdem Świdnickim.

W Wieliczce partnerami załogi Chmielewski – Nowaczewski są: marka WESEM, M-Cars Dealer BMW, Caffaro, Płynomat, NEO tools, FUCHS, ZF, Sachs, a patronami medialnymi: Radio RMF-FM, Telewizja Polska S.A. Oddział w Krakowie oraz wydawnictwo Feniks Media.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij