Jan Chmielewski wzmacnia przeżycia swojej żony – 51 Barbórka

10 grudnia 2013, Aktualności, Sporty samochodowe

Najlepszym czasem wśród samochodów z napędem na jedną oś na legendarnym odcinku specjalnym Karowa zakończyli swój występ w 51. Rajdzie Barbórka reprezentanci REVICO-NEO Rally Teamu. Jan Chmielewski, pilotowany wyjątkowo przez żonę Monikę, dobrą postawą na porannych próbach po raz kolejny zapewnił sobie miejsce w gronie 30 załóg, które zakwalifikowały się do kultowej próby na warszawskim Mariensztacie. Występ w stołecznym rajdzie zakończył tym samym niezwykle udany dla zespołu sezon 2013. Kolejnego dnia po Rajdzie Barbórka Polski Związek Motorowy zaprezentował projekt kalendarza RSMP w roku 2014. Sezon otworzy zupełnie nowy w Mistrzostwach Polski Rajd Arłamów, który odbędzie się na bieszczadzkich odcinkach specjalnych już w pierwszy weekend marca.  

51 Barborka 2013 ChmielewskiJan Chmielewski: Podczas Barbórki nie wszystko poszło tak, jak sobie to zaplanowaliśmy – po załamaniu pogody nie byliśmy dobrze przygotowani oponiarsko, przez co nie wszystkie próby przejechaliśmy zgodnie z przedrajdowymi oczekiwaniami. Ale za to podczas wielkiego finału na Karowej wszystko zadziałało tak, jak powinno. Mam nadzieję, że na tej koronnej próbie stworzyliśmy całkiem udane widowisko – wygraliśmy swoją klasę i kategorię 2WD. Ogromnie się cieszę, że udało się dokonać tego wraz z moją żoną, która wspierając mnie w moim rajdowym życiu, godzi się na bardzo wiele wyrzeczeń. Przyznaję też, że namawiając Monikę do wspólnego startu nie spodziewałem się tak miłego oddźwięku.

Startem w 51. Rajdzie Barbórka chcieliśmy złożyć podziękowanie dla naszych sponsorów, partnerów: REVICO, właścicielowi marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a także producentowi środków smarnych – firmie FUCHS, patronów medialnych: Radia RMF FM, wydawnictwa FENIKS MEDIA oraz dla naszych wiernych kibiców i tych wszystkich, którzy wspierali nas choćby dobrym słowem, czy przyjazną myślą.

Barborka 2013 ChmielewskiMonika Chmielewska:  Dzięki Jankowi miałam wielką przyjemność uczestniczyć w tej rajdowej przygodzie. Dla mnie był to weekend pełen emocji, ponieważ stały przede mną zadania, które starałam się wykonać najlepiej jak potrafię. Na pewno Barbórka 2013 pozostanie na długo w mojej pamięci, gdyż rajd z perspektywy pilota wygląda zupełnie inaczej. Nie ukrywam, że podobało mi się w tej roli, ale starty w Mistrzostwach Polski pozostawiam profesjonalistom. Jestem bardzo mile zaskoczona ogromem pozytywnych komentarzy, które usłyszeliśmy w trakcie i po rajdzie. Dziękuję wszystkim za wsparcie, a kibicom za tak wspaniały doping na oesach. To dzięki Wam przejazd ulicą Karową jest tak niesamowitym przeżyciem!

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij