Jan Chmielewski przekazuje refleksje po 29. Rajdzie Karkonoskim

4 czerwca 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Uroczystą ceremonią mety w jeleniogórskich Cieplicach zakończył się w ubiegłą niedzielę 29. Rajd Karkonoski – trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwem w klasie 5 oraz triumfem w Citroën Racing Trophy zakończyła zawody załoga Jan Chmielewski – Jakub Gerber. W bogato obsadzonej klasyfikacji samochodów przednionapędowych krakowsko – poznański duet, używający Citroëna DS3-R3T  w barwach WESEM-NEO Rally Teamu uplasował się na czwartej pozycji, klasyfikując się przy tym na wysokim, dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Karkonoskiego.

 Jan Chmielewski: Szkoda, że Karkonowski 2014 Chmielewski tak szybko się skończył. Po nieco „przespanym” przez nas pierwszym etapie, drugiego dnia podkręciliśmy rajdowe tempo, ale zabrakło nam nieco kilometrów oesowych,  żeby odrobić stracony w sobotę dystans. Myślę, że walcząc z konkurencją w „ośce” pokazaliśmy kawał sportowej rywalizacji, o czym dobitnie świadczy liczba kierowców, którzy zapisali na swoje konto oesowe triumfy w 2WD. Jestem pewien, że podczas Rajdu Rzeszowskiego walka w naszej kategorii będzie nie mniej zacięta i sprawi, że po raz kolejny wzrok kibiców nie będzie zwrócony tylko w stronę „czuba” generalki.

Jakub Gerber: Startując w Rajdzie Karkonoskim po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że to jedna z najlepszych asfaltowych imprez w naszym kraju. Jeżeli dodamy do tego zażartą walkę na ułamki sekund, to wcale nie dziwi, że przy trasach odcinków specjalnych widzieliśmy tak wielu rajdowych kibiców. Rywalizacja z prezentującą od początku sezonu wysoki poziom czołówką „ośki” nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych nieocenionych sponsorów oraz doskonale przygotowanego sprzętu, za co serdecznie dziękujemy ekipie Race Rent.

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA, a za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij