Jan Chmielewski przed ostatnią rundą RSMP

14 października 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Już w najbliższy czwartkowy wieczór z rampy startowej zlokalizowanej w Polanicy Zdroju zjadą załogi ścigające się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas 24. Rajdu Dolnośląskiego, czyli ostatniej tegorocznej rundy RSMP, poznamy nowych Mistrzów Polski, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i poszczególnych grupach oraz klasach. Lista zgłoszeń zawodów liczy 33 pozycje, a numer 12 otrzymali aktualni liderzy punktacji kategorii 2WD: Jan Chmielewski i Jakub Gerber. Załoga WESEM-NEO Rally Teamu pojawi się na trasach w Kotlinie Kłodzkiej w Citroënie DS3 R3T.

Jan Chmielewski: Jestem szczęśliwy – w tym sezonie nie miałem zbyt wielu okazji do treningu, a tymczasem przed Rajdem Dolnośląskim udało się zaliczyć solidne testy. Dodatkowo dzięki moim sponsorom, to już drugie po Rajdzie Nadwiślańskim zawody, na których wyposażeni będziemy w nowe opony Michelin typu R. Czuję, że jesteśmy do finałowej rundy RSMP dobrze przygotowani, a przecież Rajd Dolnośląski stawia przed nami konkretne zadanie. Sprawa tytułu mistrzowskiego w „ośce” jest wciąż otwarta i czeka nas ciekawa rywalizacja. Będziemy robić wszystko aby ten tytuł obronić. Dziękuje za przygotowanie sprzętu mechanikom ze stajni Race Rent, którzy poświecili przed tym startem mnóstwo czasu, pracując przy naszym samochodzie. Bardzo cieszę się na myśl o rozgrywanym po zmroku miejskim oesie w Kłodzku, ponieważ będziemy mieli tam okazję wykorzystać naszą ksenonową „elektrownię” WESEM, przykręconą niezawodnymi narzędziami marki NEO.

Jakub Gerber: Rajdy rozgrywane w tym regionie mają swój specyficzny klimat i podczas zbliżającego się Rajdu Dolnośląskiego będziemy odczuwali go w sposób szczególny. Odcinki specjalne są szybkie, wąskie i bardzo wymagające. Październikowy termin i opadające liście powodują też, że przyczepność asfaltu bywa miejscami zaskakująca. Ale tak właśnie wyglądają prawdziwe rajdy i z wielką ochotą jedziemy w Kotlinę Kłodzką, żeby we właściwy sposób zakończyć sezon. Cel numer jeden to oczywiście tytuł Mistrza Polski w kategorii 2WD. Janek broni mistrzowskich laurów z zeszłego sezonu, ja mam szansę na ten tytuł po raz pierwszy, więc obaj gramy o wysoką stawkę. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia na mecie w Polanicy Zdroju!

Sponsorami zespołu są: WESEM i właściciel marki NEO; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA; za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij