Jan Chmielewski i Jakub Gerber Mistrzami Polski w kategorii 2WD

19 października 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

24. edycja Rajdu Dolnośląskiego zakończyła sezon 2014 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Siedem rozegranych rund RSMP wyłoniło Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych grupach i klasach. Po raz drugi z rzędu najlepszym kierowcą w kategorii 2WD został zawodnik Automobilklubu Rzeszowskiego, reprezentant WESEM-NEO Rally Teamu Jan Chmielewski wraz z Jakubem Gerberem, po raz pierwszy najlepszym wśród pilotów. Załoga w Citroënie DS3 R3T ukończyła sezon na pierwszym miejscu w klasie 5 oraz w cyklu Citroën Racing Trophy Polska. 

Jan Chmielewski: Obroniliśmy tytuł Mistrzów Polski w kategorii 2WD! To dla naszego zespołu wielki sukces, szczególnie biorąc pod uwagę, że w zakończonym właśnie sezonie nie wszystko przebiegało w taki sposób, jakiego byśmy sobie życzyli. Zdobycie kolejnego tytułu to jednak wspaniałe uczucie, bowiem pozwala ono zapomnieć o trudach i jest niezwykle przyjemnym wynagrodzeniem za całoroczną pracę. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego teamu. Rajdy to wbrew pozorom sport zespołowy i dopiero składowa kilku czynników pozwala marzyć o mistrzowskim laurach. Ukłony kieruję w stronę sponsorów, bez których nie moglibyśmy nawet marzyć o tegorocznych startach, dziękuję mechanikom z Race Rent-u za bezawaryjny sprzęt oraz wszystkim pozostałym członkom zespołu, którzy podczas każdej rundy RSMP wykazywali się wzorową pracą i zaangażowaniem. Wyrazy szacunku kieruję także w stronę moich konkurentów – rywalizacja w tak mocnej stawce to był dla nas prawdziwy zaszczyt. Na koniec składam serdeczne podziękowania dla wspaniałych rajdowych kibiców. Wasze wsparcie było naprawdę odczuwalne i dodawało nam skrzydeł do walki.

Chmielewski Gerber  po dolnoslaskim 2014 -

Jakub Gerber: W kategorii 2WD startowało w tym sezonie wielu bardzo dobrych zawodników, ale mistrzem mógł zostać tylko jeden z nich. Tym bardziej przyjemnym uczuciem było, kiedy to my odbieraliśmy puchary za zwycięstwo w „ośce”. Myślę, że walcząc z konkurencją, czasami na ułamki sekund, udowodniliśmy, że nie tylko w klasyfikacji generalnej RSMP rywalizacja jest wyrównana i emocjonująca. Jestem bardzo szczęśliwy, że wspólnie z Jankiem byliśmy częścią tego widowiska. Ostatnimi czasy docierają do nas sygnały o planach połączenia w roku 2015 Mistrzostw Polski z Rajdowym Pucharem Polski. Jeżeli znajdą one odzwierciedlenie w faktach, możemy być pewni, że w kolejnym sezonie będziemy świadkami jeszcze bardziej zaciętej walki w 2WD.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij