II Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski 25-28.06.2009

9 września 2009, Aktualności, Sporty samochodowe

W dniach 25-28.06 2009 na doskonale znanym fanom MotoGP torze w czeskim Brnie odbyła się II Runda Pucharu Polski.

Barwy Automobilklubu Rzeszowskiego reprezentował Stanisław Assmann. Były to jego pierwsze treningi i wyścig na tym obiekcie. Czwartek i piątek to dni treningów wolnych, w których zawodnik musiał błyskawicznie poznać konfigurację toru oraz dostroić motocykl do panujących tam warunków. Już podczas treningów Staszek radził sobie bardzo dobrze i osiągał czasy lokujące go w czołówce polskich zawodników. Niedzielny wyścig ukończył na znakomitym czwartym miejscu co powiększyło jego dorobek punktowy umacniając trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Poznan-2

Oto co sam zawodnik powiedział po wyścigu:

Pierwsze kwalifikacje do wyścigu niestety nie przebiegły pomyślnie. Założyliśmy opony po treningu, które jak się okazało nie wytrzymały trudów kwalifikacji i z okrążenia na okrążenie zachowywały się coraz gorzej, co nie pozwoliło mi wywalczyć satysfakcjonującej pozycji startowej. Drugie kwalifikacje odbyły się podczas deszczu, co już całkiem przekreśliło moje szanse na start z dobrego miejsca. Ostatecznie zostałem sklasyfikowany na 11 pozycji wśród polskich zawodników. Z uwagi na to, że był to połączony wyścig Pucharu Polski oraz Pucharu Czech musiałem przedzierać się między polskimi i czeskimi zawodnikami ostatecznie mijając linie mety na bardzo dobrej czwartej pozycji wśród Polaków.