II Runda Rotax Max Challenge Poland za nami

W dniach 22-25 maja 2019 Adrian Róg z Rzeszowa rywalizował z innymi kierowcami kartingowymi w kategorii Micro Max na Kartodromie w Bydgoszczy.

W środę i czwartek odbywały się treningi, piątek to dzień na czasówki i biegi eliminacyjne, zaś w sobotę, odbyły się półfinały i finały w poszczególnych kategoriach tej serii. Przez całe zawody pogoda była wyśmienita do ścigania – bez deszczu, w przyjemnym słońcu.

– Cel jaki sobie założyliśmy to zmniejszenie dystansu wyścigowego do czołówki jaki był po I rundzie w Poznaniu, zdobycie kolejnych punktów do klasyfikacji Kartingowych Mistrzostw Polski serii Rotax Max Challenge Poland oraz poprawa lokaty w klasyfikacji generalnej Rotax Max Challenge Poland – mówi Marcin Róg, tata Adriana.

Pierwsze dwa dni treningowe przebiegały pod znakiem optymalizacji ustawień, pracy nad poprawnym torem jazdy oraz wykręcenia jak najlepszych czasów przejazdu. Można powiedzieć, że wszystkie zadania zostały w pełni zrealizowane w większości sesji treningowych. Jedynie ostatni wyjazd to nieoczekiwany incydent wyścigowy, w którym jeden z zawodników przejechał po „bolidzie” Adriana doprowadzając do znaczących zniszczeń w gokarcie oraz drobnej kontuzji nadgarstka.

Sumując wszystkie punkty wyścigów nasz zawodnik zajął ostatecznie 14 miejsce i zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej, dzięki czemu z 21 miejsca, jakie zajmował po I Rundzie Rotax Max Challenge Poland, przesunął się na 16 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Następna runda już za miesiąc w podwarszawskim Słomczynie.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij