…i po rajdzie, czyli krótkie streszczenie po XV Podkarpackim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych w Arłamowie i okolicy

SONY DSC

pzm logoDługie tygodnie przygotowań, ślęczenia na mapami, załatwiania pozwoleń, rozmów z lokalnymi władzami, sponsorami itd. itp. a tu nagle „cały misterny plan poszedł w p….du”; jak mawia w takich przypadkach Kuba, od piętnastu lat szefujący podkarpackim rajdom zabytków organizowanym przez Automobilklub Rzeszowski.

SONY DSC

Ten pesymistyczny wstęp jest może trochę na wyrost, ale z punktu widzenia organizatora niestety jest uzasadniony, gdyż nie udało się nam zrealizować wielu zamierzeń, na miarę ambitnych planów.

Ale po kolei: już w pierwszy dzień rajdu, mocno pokrzyżowała nam szyki kapryśna pogoda, mżąc po całej trasie zimnym deszczem, co uniemożliwiło przeprowadzenie kilku konkurencji, a inne mocno utrudniło, jak chociażby Konkurs Elegancji w Sanoku czy zwiedzanie Skansenu.

SONY DSCDrugi dzień zapowiadał się dużo lepiej pogodowo, ale żeby nie było za różowo, z dnia na dzień „pomarańczowe kamizelki” zamknęły jedyny most prowadzący do Kalwarii Pacławskiej i tym samym zgotowaliśmy zawodnikom przymusowy, nudny postój „w polu”, w oczekiwaniu na rozpoczęcie prób sportowych na lotnisku. Na szczęście kończąca dzień kolacja i pełna emocji godnych lepszej sprawy, licytacja gadżetów za Rajdową Walutę Niewymienialną, czyli „Komandolary”, ewidentnie poprawiła humory, zarówno nam – organizatorom, jak i zawodnikom.

W trzecim dniu, zarówno pogoda, jak i tylko drobne niedociągnięcia organizacyjne, nie popsuły dobrej atmosfery i emocji związanych z ogłoszeniem wyników i uroczystym rozdaniem pucharów.

SONY DSCMój kolega, z zawodu muzyk, zawsze potarzał stare porzekadło: „jak grał, tak grał, ale dobrze skończył” i ja także mam nadzieję, że optymistyczne zakończenie całej imprezy zatrze w pamięci uczestników wszystkie wpadki i pechowe zbiegi okoliczności z początku Rajdu.

W każdym razie, parafrazując wierszyk z tabliczki umieszczonej na „Pucharze Klaustrofoba”, który otrzymała załoga Isetty, mogę śmiało napisać, że:

 

„W tym Rajdzie jest Dobry Duch,
kłopoty nie mają znaczenia.
Tu każdy tyrał za dwóch,
efekty nie nam jest oceniać…”

 SONY DSC

Z rajdowymi pozdrowieniami: vicekomandor – Leszek Kut

SONY DSC

Aby zobaczyć galerie z rajdu proszę kliknąć na zdjęcia

Dzień zmagań pierwszy – czwartek, Arłamów, Załuż, Sanok, browar

SONY DSC

 Reportaż z piątku i soboty czyli Arłamów, Bircza, lotnisko Bircza, Przemyśl

SONY DSC

Flaga2-2kapsel URSA

Sanowa_logotyp_wersja_podstawowa

 

TVP logo

 

Tenex_logo_RGBUrsa Maior logoGrosar logoHandlopex logo

 

Berner

arlamow_logo

 

 

 

visum-clinic-rzeszowSzpital Nowe Techniki MedyczneSZIK logoLOGO Hegron

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij