Hoffman i Barłoga zaczynają sezon w Świdnicy

27 kwietnia 2019, Aktualności, Sporty samochodowe

Tegoroczne zmagania Zespół Rajdowy Hoffman rozpocznie od 47. Rajdu Świdnickiego, który odbędzie się 27 i 28 kwietnia na terenie województwa dolnośląskiego. Rajd będzie pierwszą rundą cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trasa rajdu liczy 380 km, w tym prawie 120 kilometrów oesowych. Do rywalizacji stanie rzeszowska załoga Paweł Hoffman i Marcin Barłoga zasiadając na fotelach znanego już z poprzednich lat Saab-a 96 V4 Rally. Dla przypomnienia: jest to jedyny oryginalny samochód rajdowy który startował w dawnych rajdach i nadal startuje. Saab 96 jeździł w wielu rajdach szwedzkich, w tym kilku w randze WRC (Mistrzostw Świata). Obecne barwy auta i oklejenia są z roku 1980 kiedy Saab brał udział w Rally Sweden posiadając numer startowy 64.

Za kierownicą Saaba zasiądzie Paweł Hoffman, który od 11 lat jest właścicielem i kierowcą tego auta. Na prawym fotelu podróżował będzie Marcin Barłoga. Marcin z Pawłem jeżdżą systematycznie od 2014 roku i rozumieją się bez słów:

– Dokładnie czasem tak bywało – wspomina Paweł Hoffman. Szczególnie kiedy w sezonie 2018 na jednym z odcinków awarii uległ system interkom i bez słów przeszliśmy na język migowy. Nigdy wcześniej nie ćwiczyliśmy takiej komunikacji, a wszystko wyszło.

W tym sezonie załoga będzie startować indywidualnie, chociaż w nieformalnym zespole Bosch Service Rally Team.

– Pomimo, że nie zawiązaliśmy oficjalnie takiego zespołu to wspólny serwis i wzajemna współpraca wykreowała ten stan – mówi Marcin Barłoga. Będziemy pod jednym dachem naszych namiotów wraz z załogami Suder, Polak, Elefant.

Stabilność zespołu Hoffman jest także widoczna wśród współpracowników. Nadal głównym mechanikiem będzie Zdzisław Wróbel, a naszymi partnerami będą Motul, Berner, Autorak i Serwis Hoffman.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij