Dul z Browińskim w dwóch rundach mistrzostw Finlandii

Mielczanin Grzegorz Dul rozpocznie tegoroczny sezon od startu w Vaakuna Ralli (16-17 lutego). Rajd stanowi drugą rundę mistrzostw Finlandii. Na prawym fotelu jego Subaru Imprezy R4 usiądzie Bogusław Browiński.

Plany Grzegorza Dula na ten rok zakładają na razie udział w dwóch najbliższych rundach mistrzostw Finlandii.

– W tym sezonie zimowym zaplanowałem dwa wyjazdy sportowe do Finlandii. Moim pilotem będzie Bogusław Browiński z Automobilklubu Rzeszowskiego – mówi Grzegorz Dul. – Zgłosiliśmy się do Vaakuna Ralli w Mikkeli 16-17.02.2018 oraz do Tervetuloa SM-Itäralliin Joensuuhun 3.3.2018 r. Te dwa zimowe rajdy są blisko siebie, dlatego odpowiadają mi logistycznie.

– Na tę chwilę mam podpisaną umowę z firmą PASTMET, która będzie wspierać moje dwie rundy w mistrzostwach Finlandii. Zrobimy w sumie z testami około 500km po śniegu, więc zapowiadają się ciekawe dwa tygodnie. Co do dalszej części sezonu, to nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, ale jeśli pojawią się jakiekolwiek możliwości to wystartuję w takich rajdach, które sprawią mi dużo przyjemności – kontynuował.

Pechowy Riihimäki Ralli był dla Dula ostatnim startem w sezonie 2017.

– Wracając, do wypadku w Riihimaki to był mój błąd, popełniony w opisie, z którego wyciągnąłem już wnioski i trzeba o tym zapomnieć. Jako załoga byliśmy oczywiście ubezpieczeni, więc od strony finansowej nie miało to większego znaczenia, również wobec braku dalszych planów sportowych w roku 2017 – wyjaśnił.

– Celem na najbliższy start w Finlandii jest dobra zabawa, a jeśli będą prawidłowe opisy to na poszczególnych odcinkach czasy też mogą być przyzwoite.

– Aktualnie startujemy z tym samym zespołem co w ubiegłych latach prowadzonym przez Fina Jukkę Hare. Do rajdu zgłoszeni jesteśmy w klasie SM1, ponieważ będziemy używać Subaru Imprezy R4 (podobnie jak u nas w Polsce klasa Open N). Samochód na sekwencyjnej skrzyni, trochę odchudzony, więc na luźnej nawierzchni sprawia dużo przyjemności z jazdy, o czym miałem okazję przekonać się rok temu podczas próby z Jukką. O mocnej konkurencji raczej nie muszę wspominać, z tego co kojarzę to w zeszłym roku było prawie 130 załóg – podsumował.

Źródło: autoklub.pl

Fot. facebook.com/Grzegorz-Dul-234150496619471/

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij