Drugi sezon GSMP 18-letniego Marcina Wrony

Po udanym debiucie w sezonie 2015, Marcin Wrona powraca do Załuża, gdzie po raz pierwszy w swojej karierze wystartował w wyścigu górskim, spełniając swoje młodzieńcze marzenie. W tym roku młody Rzeszowianin pojawi się za kierownicą Hondy Civic Type-R w grupie N, w której powalczy o tytuł Mistrza Polski.

Pierwsze rundy GSMP 2016 rozegrane zostaną na kultowej trasie Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, który w tym roku rozgrywany będzie po raz 42. Na starcie kibice obejrzą aż 93 zawodników, w tym aż 6 w klasie N-2000, w której pojawi się Marcin.

Marcin Wrona:
Długo oczekiwałem na rozpoczęcie kolejnego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, który już w ten weekend startuje w Załużu, jednocześnie przygotowując się do egzaminu maturalnego z geografii, który odbędzie się w piątkowe popołudnie. W tym roku pojawię się nowym samochodem. Honda Civic Type-R gr. N będzie służyła mi podczas 6 wyścigowych weekendów i 12 rund GSMP. Mam nadzieję, że na koniec roku osiągnę sukces. Miałem okazję ostatnio odbyć trening na Torze Jastrząb. Samochód jest świetnie przygotowany przez Pawła Serafina, a ja na testach wjeździłem się w Hondę. Rok temu wydawało mi się, że Załuż jest monotonny, ale perspektywa i poznanie trasy spowodowało, że uważam, że sekwencje zakrętów są bardzo ciekawe. Tu debiutowałem w wyścigach górskich i chciałbym powalczyć o podium i przywieźć do domu puchar z 42 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Grono moich sponsorów powiększyło się. W sezonie 2016 wspierają mnie: KOMA Transport Spedycja, , Farutex, ABC Prawo Jazdy, MaxLift, Termar, Rzeszów Stolica Innowacji, La Grotta, BodyShock Rzeszów oraz TVP 3 Rzeszów, które zostało moim patronem medialnym. Do zobaczenia na trasie!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij