Dobry występ Adriana Roga w II Rundzie Evolution CUP

20 maja 2019, Aktualności
Przed zbliżającą się kolejną rundą Rotax Max Challenge Poland, Adrian Róg, nasz najmłodszy zawodnik 46Team, postanowił wziąć udział w „treningu punktowanym” i wystartować w kolejnej już II Rundzie Evolution CUP, zorganizowanej na torze w Czeskim Trzyńcu (18.05.2019).
 
Zawody rozpoczęły się od trzech porannych sesji treningowych, każda po 14 minut. – W tym czasie pracowaliśmy nad korektą ustawień oraz poprawkami dotyczącymi wyboru optymalnego toru jazdy, tak aby czasy w części głównej zawodów były jak najlepsze – informuje Marcin Róg, tata Adriana.
 
Czasówka – to 10 minutowy przejazd, w którym zawodnik musi złożyć jedno perfekcyjne okrążenie i uzyskać jak najlepszy czas, na podstawie którego ustawiany jest do startu w biegach  eliminacyjnych. Nowy komplet opon i druga pozycja w kategorii 60open dała dobry rezultat, w postaci pierwszej linii startowej, obok kolegi z „krajowego podwórka” Mika Yegorow.
 
Pierwszy wyścig to bardzo dobry start, po którym Adrian utrzymuje drugą pozycje. Niestety awaria pojazdu i jazda na zdefektowanym sprzęcie w końcowej fazie wyścigu powoduje, że kończy ten przejazd dopiero na 7 pozycji. Drugi bieg eliminacyjny po zaciętej walce z zawodnikami z Czech kończy już bez przygód na drugim miejscu. 
 
SuperFinal dostarczył sporej dawki emocji. Adrian startuje z trzeciego miejsca i przez cały bieg toczy zacięty bój o 2 pozycję. Prowadzenie w grupie zawodników walczących o podium zmieniało się raz za razem. Ostatecznie na metę nasz zawodnik wjechał na drugim miejscu wyprzedając trzeciego zawodnika dosłownie o pół gokarta.
 
Po kilku dniach odpoczynku Adriana czekają zmagania w II Rundzie Rotax Max Challenge Poland na Kartodromie w Bydgoszczy.
 
 
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij