Dobry wynik Adriana Roga w czeskich zawodach

29 kwietnia 2019, Aktualności, Sporty samochodowe

W ostatnią sobotę kartingowiec Adrian Róg, w ramach przygotowania do kolejnej rundy Rotax Max Challenge Poland, wziął udział w jednodniowych zawodach na czeskim torze kartingowym Stell Ring.

W rundzie Evolution Cup udział wzięło 37 zawodników, a kategoria naszego zawodnika liczyła 10 kierowców z Polski, Czech i Słowacji.

Zawody składały się z trzech porannych sesji treningowych, „czasówki” (10 min), dwóch biegów eliminacyjnych (2×10 okrążeń) i SuperFinału (10 okrążeń), który decydował o końcowej klasyfikacji zawodów.

Poranne sesje treningowe odbywały się w ciężkich warunkach pogodowych, przy rzęsiście padającym deszczu. Niestety problemy techniczne i praca nad ich rozwiązaniem spowodowały, że ta część zawodów nie napawała optymizmem przed dalszą, najważniejsza częścią zawodów. Próby znalezienia usterki i jej wyeliminowania zabrało zespołowi możliwość pracy nad ustawieniami karta oraz optymalnym torem jazdy. Na szczęście, wspólnie z zaprzyjaźnionym Teamem ErnstRacing, udało się znaleźć przyczynę awarii, wymienić wadliwą cześć i przystąpić do czasówki na pełnych obrotach. Adrian Róg uzyskał w niej 6. czas, z niewielką stratą do 5 i 4 zawodnika.

Biegi eliminacyjne to walka z zawodnikami na pozycjach 4-5-6. Pierwszy bieg ukończony na pozycji 5., a drugi na 6. SuperFinal to ponowna walka z zawodnikami na miejscach 4-5-6. Adrian Róg wykorzystując przepychankę swoich rywali wychodzi na 4. pozycje w SuperFinale i nie oddaje jej do samej mety.

Początek zawodów był bardzo trudny, natomiast walka do samego końca opłaciła się, dzięki czemu młody zawodnik wywiózł z czeskiego Trzyńca cenne doświadczenie, dodatkową motywacje do dalszej pracy oraz 4., wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji I Rundy Evolution Cup.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij