Dobra postawa Adriana Roga w III rundzie Mistrzostw Słowacji oraz Pucharze Moraw w kartingu

5 czerwca 2024, Aktualności, Sporty samochodowe
W miniony weekend reprezentant Automobilklubu Rzeszowskiego Adrian Róg wystartował w III rundzie Mistrzostw Słowacji i Pucharze Moraw w kartingu. Zawody odbywały się na torze Stell Ring w czeskim Trzyńcu. Był to oficjalny debiut naszego kierowcy w nowej dla niego kategorii Rotax Junior Max.
 
Do rywalizacji przystąpiło 24 młodych kierowców z Czech, Słowacji, Węgier i Polski, w tym m.in. zwycięzca ostatniej rundy Akademi Kartingowej FIA Jakub Gasparowicz.
 
Adrian Róg rozpoczął zawody od 9 miejsca w „czasówce”. W pierwszym wyścigu kierowca z Rzeszowa pokazał dobre tempo i po pięknej walce ukończył go na niezłym 6 miejscu. Drugi wyścig potwierdził bardzo dobrą dyspozycję Adriana. Kierowca Automobilklubu Rzeszowskiego finiszował na 4 miejscu, zostawiając za sobą 20 kierowców. Najwięcej emocji dostarczył trzeci wyścig, który Rzeszowianin ukończył na 6 miejscu, z 3 najlepszym czasem okrążenia. Przyczyniło się to ostatecznie do 5 miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów. To był debiut na 5 z plusem!
 
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij