Debiut w Peugeocie i życiowy wynik Macieja Hawro

28 września 2017, Aktualności, Sporty samochodowe

63. Rajd Wisły przeszedł już do historii, ale zapamiętany zostanie na pewno na długo. Półmetek Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska to nie tylko bardzo wymagające odcinki, ale również trudne warunki atmosferyczne. Maciej Hawro i Sławomir Leja w ten weekend jeszcze wyżej zawiesili sobie poprzeczkę, ponieważ to właśnie w Wiśle po raz pierwszy wystartowali w nowym samochodzie.

Debiut w Peugeocie 106 okazał się jednak niezwykle udany – załoga zajęła 14. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, a w mocno obsadzonej klasie PPC, wywalczyła drugie miejsce. Dzięki temu wynikowi dodali do swojego dorobku ważne 18 punktów. Na otwarcie rywalizacji zapisali też na swoje konto zwycięstwo w stawce Pucharu Peugeota i Citroena, na pierwszym odcinku specjalnym.

Maciej Hawro: W miniony weekend miałem okazję po raz drugi wystartować w tym rajdzie. W debiucie, w zeszłym roku na metę wjechaliśmy, jako czwarta załoga w PPC, ale teraz rezultat, jaki wywozimy z tegorocznej edycji, to mój życiowy wynik. 14. miejsce w stawce i drugi stopień podium cieszy tym bardziej, że wywalczyliśmy go świeżo zbudowanym samochodem. Tydzień przed startem odbyliśmy testy w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie udało mi się zrobić pierwsze 50 km, więc na samym rajdzie nadal uczyłem się jazdy naszym Peugeotem. Teraz mamy do dyspozycji bardziej konkurencyjny sprzęt, a tempo, jakie udało się osiągnąć napawa optymizmem na kolejne starty. Jeżeli chodzi o sam rajd to bez wątpienia była to moja najtrudniejsza impreza, jaką miałem okazję jechać. Pełno, ślepych i krótkich zakrętów, czy niewidocznych szczytów, które przy ciągle padającym deszczu i we mgle były jeszcze większym wyzwaniem. W budżecie zabrakło niestety miejsca na nowe opony, więc musieliśmy jechać na mocno zniszczonym komplecie. Tym razem jednak szczęście było po naszej stronie i oprócz problemów z przyczepnością nie mieliśmy żadnych innych przygód. Ten weekend dał nam zastrzyk pozytywnej energii i mimo, że Rajd Śląska stoi pod znakiem zapytania, to będziemy walczyć żeby zdobyć środki i pojawić się na starcie połączonych rund RSMP i RSMŚl. Dziękuje wszystkim, rywalom i kibicom za emocje Rajdu Wisły. Mam nadzieję, że niedługo znów spotkamy się na odcinkach!
 
W 63. Rajdzie Wisły załogę Hawro / Leja wspierali partnerzy i patroni medialni: Haw-Med.pl – Centrum Medycyny Pracy, lancut.gada.pl oraz Buchti.pl Promotion.
 
Fot. Rozmus Photography
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij