Debiut Marcina Wrony w RSMP

W drugi sierpniowy weekend odbędzie się piąta eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Rzeszowski będzie podwójnie punktowaną rundą polskiego czempionatu, podczas której zadebiutuje 21-letni Rzeszowianin Marcin Wrona pilotowany przez Mateusza Martynka. Dwukrotny Mistrz Polski GSMP A-2000 będzie rywalizował w klasie 4 Peugeot’em 208 R2 wraz z 11 załogami, a w cyklu ERT w klasie ERT Junior.

Marcin Wrona: Cieszę się, że kolejne moje marzenie się spełnia. Od dziecka nie odpuściłem żadnej edycji Rajdu Rzeszowskiego w roli kibica, a zawsze chciałem wystartować na własnym terenie. Czekałem na tę chwilę odkąd pierwszy raz zobaczyłem rajdówki na rzeszowskich trasach. Chciałbym na stałe zagościć w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale na dzień dzisiejszy to jednorazowy start, by móc się porównać z czołówką kierowców rajdowych w Polsce. Moim następnym celem będzie zebranie budżetu na starty w pełnym cyklu RSMP w samochodzie klasy R2. Przed Rajdem Rzeszowskim odbyliśmy jednodniowe testy, na których doszliśmy do optymalnych ustawień. Celem jest przejechane czystego rajdu oraz meta na rynku w Rzeszowie, a już w czwartek o 19 zapraszam wszystkich kibiców na uroczysty start w Millenium Hall.

Mateusz Martynek: To będzie mój już dziesiąty, jubileuszowy start w Rajdzie Rzeszowskim, a kolejny po Barbórce Warszawskiej z Marcinem. Wtorkowe testy przebiegły pomyślnie, udało się dojść do porozumienia z samochodem oraz ustalić taktykę na ten weekend. Rajd Rzeszowski charakteryzuje się zmienną pogodą, ale mam nadzieję, że tym roku Rzeszów przywita nas słoneczną aurą i będziemy w stanie w suchych warunkach rywalizować z naszymi rywalami w klasie.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij