Dawne silniki i motocykle w Siedliskach

24 kwietnia 2016, Aktualności, Pojazdy zabytkowe
Andoria S320

Andoria S320

Jak co roku w kwietniu (24-04-2016) odbyła się już IX Wystawa Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Siedliskach. Tym razem 5 stopni Celsjusza i deszczowa pogoda odstraszyła część zwiedzających. Jednak bliżej popołudnia chętnych już nie brakowało i droga wzdłuż wioski zaczęła się zagęszczać od przybywających gości.

Dużą część eksponatów można było zobaczyć pod dachem w sali domu kultury, a wszyscy przyjeżdżający historycznymi pojazdami mogli wjechać na plac obok budynku.

Podczas prezentacji odbyły się głosowania na najładniejszy motocykl i najładniejszą WSK-ę. Tutaj głosy były różne, jednak warto zwrócić uwagę na dobrze odrestaurowaną WSK Kobuz. Większość motocykli obecnie odnawianych posiada naklejane szparunki, czasem malowane jednak pokrywane są one lakierem bezbarwnym. A tutaj niespodzianka; Kobuz był malowany tak jak kiedyś akrylem ze szparunkami i napisem malowanym na lakierze.

 

WSK Kobuz 175 z 1975 roku

WSK Kobuz 175 z 1975 roku

WSK Kobuz 175 z 1975 roku - stacyjka w lampie

WSK Kobuz 175 z 1975 roku – stacyjka w lampie

 

 

 

 

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się uruchamianie dawnych silników stacjonarnych w tym Andoria S320, Deutz, czy IHC 3HPM produkcji USA. Atrakcyjne było puszczanie przez jednego z „esiaków” oponek dymnych czy wogóle wielka zadyma po uruchomieniu kilku naraz.

Przeczytaj jeszcze o: 

PODKARPACKO SZARYSKIE KRYTERIUM WETERANÓW 2016 – RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

 

Na zdjęciu Mariusz Wilk, działacz regionalny i pomysłodawca tej cyklicznej imprezy

Na zdjęciu Mariusz Wilk, działacz regionalny i pomysłodawca tej cyklicznej imprezy

 

Zobacz więcej zdjęć: Kliknij 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij