Chmielewski: O utrzymanie lidera „ośki”

Trzydziesta edycja Rajdu Karkonoskiego już w najbliższy weekend gościć będzie załogi ścigające się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W liczącej prawie 90 załóg stawce nie zabraknie Citroëna DS3-R3T załogi Jan Chmielewski – Jacek Nowaczewski, która po wygranej w Rajdzie Świdnickim w okolicach Jeleniej Góry powalczy o utrzymanie pozycji liderów klasy 4 oraz kategorii samochodów z napędem na jedną oś.

Jan Chmielewski: Czas od Rajdu Świdnickiego spędziliśmy pracowicie, więc przerwa minęła nam bardzo szybko. Na ile uda się ten nasz wspólny wysiłek przełożyć na wynik w Karkonoszach – okaże się dopiero w niedzielne popołudnie, ale jesteśmy dobrze przygotowani i ze swej strony damy z siebie wszystko! W Jeleniej Górze wystartujemy pełni uznania dla Rajdu Karkonoskiego – jego znakomitych tras oraz sympatii dla ludzi, którzy tę imprezę z głęboką pasją organizują, którzy potrafią stworzyć nie tylko piękne widowisko sportowe, ale także zaczarować atmosferę życzliwości dla zawodników i publiczności. Właśnie za to Rajd Karkonoski jest tak lubiany, a także wysoko oceniany przez uczestników i przez widzów.

Jacek Nowaczewski: Rajd Karkonoski jest jedną z moich ulubionych eliminacji. Bardzo chętnie wracam na techniczne odcinki w okolice Jeleniej Góry. Po sukcesie w Świdnicy i dobrym przygotowaniu pełni optymizmu wspólnie z Jankiem ruszamy do walki o najwyższe lokaty. Konkurencja w kategorii 2WD po raz kolejny w tym roku jest niesamowicie liczna i prezentuje wysoki poziom sportowy. Oddech rywali na plecach będzie nam zatem towarzyszył do końca sezonu, ale nie ma co ukrywać, że po Rajdzie Karkonoskim chcielibyśmy utrzymać pozycję liderów „ośki” i klasy 4.

Sponsorami zespołu są: WESEM, właściciel marki NEO, Caffaro, Fuchs Oil oraz ZF – właściciel marki Sachs; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij