Fiaty wysoko punktowane w VII Rajdzie Nocy Muzeów w Boguchwale

Rajd Nocy Ludera (1)15-go maja w piątek w Siedlisku Janczar w Pstrągowej zabrzmiały mało spotykane odgłosy. Najpierw zjawiły się mercedesy, skoda i BMW Isetta, potem zaroiło się od Saabów 96 z głośno mruczącymi dwusuwowymi silnikami…

16-go maja o godzinie 10:00 wystartował samochód o numerze startowym 1, Willis Overland Whipet a za nim co dwie minuty opuszczały Pstrągową inne klasyczne pojazdy jak Oldsmobile 35, Skoda 110R, MG TD, Mercedesy W107 i inne. Tuż przed startem odbyła się próba sprawnościowa wokół stadniny koni rozgrzewająca wszystkich do rywalizacji. Trasa rajdu przebiegała przez Powiat Strzyżowski, doliną Wisłoka i po terenie Gminy i Miasta Boguchwała. W tym roku ważnym punktem współzawodnictwa było odpowiednie stawienie się na punktach PKC, co nie przysporzyło zawodnikom większego kłopotu.

VII Rajd Nocy 2015 Kamil Bać (1)

classicauto_logo_lamane

W Strzyżowie na płycie odbył się konkurs elegancji, a stamtąd uczestnicy przedostali się do poniemieckiego tunelu kolejowego, gdzie podziemny przejazd był elementem trasy.  Z kolei w Czudcu dzięki uprzejmości gminy i księdza proboszcza zwiedziliśmy kościół wraz z jego podziemiami. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania różnego rodzaju zadania. Było odnajdywanie sfotografowanych punktów kontrolnych, znaków drogowych, oraz próby techniki jazdy, mi. ze spostrzegania przestrzennego – czyli próba z trzema kołkami.  

W Niechobrzu czekała na wszystkich górska próba sprawnościowa poprzedzona jazdą na regularność.

Noc Muzeów Rafał Ludera (1)Meta miała miejsce w Boguchwale na rynku, gdzie wieczorem odbył się Konkurs Elegancji. Prezentacja zabytkowych pojazdów zszokowała pozytywnie komisję. Dwa pierwsze miejsca uzyskały Fiaty. Fiat 508S państwa Popowicz ze Stalowej Woli i Fiat 126p państwa Błażej z Mogielnicy. Na trzecim miejscu uplasował się śliczny Willys Whipet pana Wołka z Myślenic.

 

 

logo_beltowski_audiPodczas prezentacji widzowie zobaczyli historyczną rajdówkę Audi 80 Quattro S1 sportowej grupy Motorsport Bełtowski – auta z najmocniejszej grupy rajdowej B. Samochód zaprezentował kierowca wyścigowy Marcin Bełtowski, a już na drugi dzień możliwości prawie 600-konnego potwora pokazywał Wojciech Bełtowski znany zawodnik rajdowy i wyścigowy, oraz właściciel Autoryzowanego Salonu i Serwisu Audi w Krakowie.   

VII Rajd Nocy 2015 Kamil Bać (3)

W VII Rajdzie Nocy Muzeów bardzo wysoko uplasowała się marka Fiat. Łukasz Ludera Noc Muzeów 2015 (2)Państwo Popowicz w Polskim Fiacie 508S zdobyli trzecie miejsce w swojej klasie i wspomniane pierwsze w konkursie elegancji. Wiesław Lichota startujący Fiatem 126p uzyskał pierwsze miejsce w swojej klasie pojazdów po roku 1970 rywalizując z  jedenastoma pojazdami o wyższych możliwościach jezdnych. Bardzo dobry wynik uzyskali państwo Błażej także we Fiacie 126p, notując się na czwartym miejscu i drugim w konkursie elegancji. Ciekawostką także jest że pierwsze miejsca w klasie przed 1955 uzyskali państwo Szymańscy w MG TD, a w klasie po 1955 Hubert Szymański z synem Frankiem jadący Saabem 96 Granturismo. I tutaj muszę zaznaczyć że nazwiska to całkowity zbieg okoliczności.

Wyniki VII Rajdu Nocy Muzeów

Galerie zdjęć:

Fotografia Hoffman

Fotografia Ludera

 

Hoffman logo duze bez tla czerwone

Łukasz Ludera Noc Muzeów 2015 (1)

 

Berner

VII Rajd Nocy 2015 Kamil Bać

Boguchwala Herb

Rajd Nocy Ludera

 

KronikaRajdowNoc Muzeów Rafał Ludera

Czudec

Łukasz Ludera Noc Muzeów 2015

 

gmina i miasto strzyżów powiat strzyżów

 

logo_mlodzi_rzeszow_clear

 

fot. i materiał Paweł Hoffman

fot. Rafał, Łukasz i Marek Ludera, Kamil Bać

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij