BAJA CARPATHIA 2013 w Rzeszowie i Stalowej Woli

Baja Carpathia 2013 plakat

BAJA CARPATHIA 2013 w Rzeszowie i Stalowej Woli

BAJA CARPATHIA 2013 KOMUNIKAT PRASOWY NR 3/19.06.2013

Baja Carpathia 2013 plakatW terminie od 21 do 23 czerwca 2013 na Podkarpaciu zostanie rozegrany Rajd Stalowa Wola 2013 Baja Carpathia, który w tym roku stanowi inauguracyjną rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i jest wliczany także do punktacji Mistrzostw FIA Europy Centralnej CEZ-FIA, Mistrzostw Czech oraz Pucharu Słowacji i Pucharu Polski Samochodów Terenowych. W ramach tych samych zawodów jest rozgrywany amatorski Master Race 4×4, punktowany do Pucharu Polski; uczestnicy tej części (osiem załóg) pokonają skróconą trasę oesów.

-Na dwa dni przed startem zawodów już wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Jesteśmy przygotowani na przyjecie uczestników; w piątek od rana odbiór administracyjny i przedrajdowe badanie kontrolne przed rzeszowską galerią „Nowy Świat” – informuje Jarosław Noworól, wiceprezes do spraw sportowych Automobilklubu Rzeszowskiego.

Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów, wylicza tegoroczne zgłoszenia. –Przyjęliśmy ich trzydzieści trzy, nie tylko od zawodników krajowych, ale także z Czech, Węgier i Słowacji. Czołówka listy zgłoszeń to czesko-polska załoga Miroslav Zapletal – Maciej Marton (nr startowy 1, Hummer H3 Evo), Adam Małysz z Rafałem Martonem (nr 2, Toyota Hilux) oraz Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki (nr 3, SAM MRT). Po tych trzech załogach z list priorytetowych pojadą Imre Fedor i Mark Mesterhazi oraz Antal Fekete i Gyorgi Toth – obie węgierskie załogi w Toyotach Hilux. Nr 6 otrzymała czesko-słowacka załoga Zdenek Porizek i Marek Sykora (Hummer H3 Evo), nr 7 to Pal Lonayi z Zoltanem Garamvolgyi (BMW X5), natomiast ósemka to Polacy Łukasz Komornicki i Artur Kołodziej (Mitsubishi L200).

Na oficjalnej liście zgłoszeń widnieje 11 załóg w samochodach grupy T1, 12 w autach grupy T2, jedno w grupie T3 oraz 6 w grupie TH, a pozostałe trzy przyjęto w kategorii open.

Impreza wystartuje w piątek o 18:00 w Rzeszowie. Wokół galerii handlowej „Nowy Świat” (ul. Krakowska) zostanie rozegramy widowiskowy OS1 (cztery okrążenia o łącznej długości 5,2 km), który będzie stanowić atrakcję dla rzeszowskich kibiców. Potem 70 km dojazdu do Stalowej Woli, gdzie będzie główna baza zawodów. W sobotę od godz. 9:20 na poligonowych trasach w powiecie stalowowolskim załogi pokonają OS2 Bojanów – najdłuższą próbę, liczącą 121,5 km. Ten oes nie jest dostępny dla publiczności. Za to ucztę dla kibiców urządzono w Stalowej Woli na Błoniach nad Sanem. W sobotę od 16:00 uczestnicy rajdu pokażą się dwukrotnie na trasie superoesu o długości 5,73 km. W niedzielę od 8:18 OS5 Nowa Dęba (83 km); jej powtórny przejazd od 13:23. Meta rajdu i wręczenie pucharów od 15:30 w Stalowej Woli (galeria Stal, ul. Handlowa).

Prezes Automobilklubu Rzeszowskiego, Marek Dobrowolski, podkreśla życzliwe wsparcie ze strony wielu instytucji. –Jak co roku bardzo nam pomagają władze samorządowe Stalowej Woli na czele z prezydentem Andrzejem Szlęzakiem. W tym roku mamy dodatkowe wsparcie władz Rzeszowa z prezydentem Tadeuszem Ferencem. Cieszymy się również z przyłączenia się do naszej imprezy galerii „Nowy Świat”, która jest też naszym wypróbowanym partnerem przy okazji Rajdów Rzeszowskich. Klimat życzliwości został zbudowany także za sprawą bliskiej współpracy z Nadleśnictwem Nowa Dęba i z Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

Bliższe szczegóły tegorocznego rajdu Baja Carpathia są dostępne na stronach www.automobilrzesz.pl oraz www.masterrace.pl.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij