Atrakcje Rajdu Rzeszowiak

Tylko do soboty potrwają zgłoszenia do Rajdu Rzeszowiak, który już po raz drugi odbędzie się na wąskich, technicznych trasach wokół Rzeszowa. Prawdziwą atrakcją rajdu będą historyczne samochody rajdowe, które przyjadą na Podkarpacie, by wziąć udział rundzie Historycznego Rajdowego Pucharu Polski.

Na odcinkach specjalnych Rajdu Rzeszowiak w Niechobrzu i Szkodnej rywalizować będą także uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz amatorzy, startujący w Super KJS.

Organizatorzy zdradzają, że oba OS-y zostaną wykorzystane także podczas zbliżającego się, jubileuszowego 25. Rajdu Rzeszowskiego. Oznacza to, że uczestnicy Rajdu Rzeszowiak ścigać się będą na tych samych trasach co zawodnicy startujący w Rajdowych Mistrzostwach Europy.

W porównaniu z ubiegłym rokiem rajd zdecydowanie zyskał na medialności. Bazę rajdu przeniesiono do Boguchwały, gdzie na pięknym, nowopowstałym rynku miejskim ulokowany zostanie park serwisowy i biuro rajdu.

 

Przeczytaj o rajdzie pojazdów zabytkowych - który odbędzie się już w 10-12 czerwca 2016 roku:
Podkarpacko Szaryskie Kryterium Weteranów

Ceremonia mety i uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się na rampie, na rynku w Rzeszowie, stanowiąc element imprezy motoryzacyjnej, towarzyszącej rajdowi pojazdów elektrycznych Electric Marathon Lwów – Monte Carlo 2016. W ten sposób przeszłość, reprezentowana przez historyczne rajdówki, spotka się z przyszłością motoryzacji, w postaci samochodów elektrycznych.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców rajdów oraz mieszkańców naszego województwa na trasę rajdu, ale także do parku serwisowego w Boguchwale i na rzeszowski rynek, gdzie na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji – informuje Michał Żyradzki, dyrektor rajdu. – Dla tych, którzy nie będą mogli do nas przyjechać przygotowujemy wyniki na żywo oraz relację live, we współpracy z portalem erajdy.pl – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu rajdu, trasy i zawodników można znaleźć na stronie internetowej rajdu www.rajdrzeszowiak.pl oraz oficjalnym profilu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij