Adrian Róg po Mistrzostwach Polski Młodzików

11 lipca 2019, Aktualności

II Runda Kartingowych Mistrzostw Polski Młodzików 2019 w Słomczynie już za nami. Jesteśmy dumni, że po blisko 15 latach przerwy Rzeszów i Automobilklub Rzeszowski ponownie miał swojego reprezentanta w walcem o Mistrzostwo Polski.

Nasz zawodnik w gronie blisko 80 innych kierowców z dumą mógł wysłuchać i odśpiewać hymn Polski podczas oficjalnej prezentacji zawodników.

– Widzimy ogromny postęp jaki dokonał się od początku sezonu u naszego kierowcy, że dzięki ciężkiej pracy i sporej ilości kilometrów przejechanych na treningach dystans jaki dzielił nas od czołówki z początku sezonu diametralnie się zmniejszył, z drugiej jednak strony smuci, że o tytuł Mistrza Polski Młodzików w klasie Micro Max startuje tak mała liczba zawodników w porównaniu do rozgrywek serii Rotax Max Challenge Poland. Po III rundach RMCP sklasyfikowanych jest blisko trzydziestu zawodników gdzie w KMP po II rundach w klasyfikacji generalnej mamy zaledwie 12 zawodników w tym tylko jednego debiutanta z tego roku, którym jest nasz zawodnik – informuje Marcin Róg, tata Adriana.

– Walczyliśmy dzielnie z czołówka naszego kraju, z zawodnikami którzy maja kilkuletnie doświadczenie, z zawodnikami którzy stali na podium w niejednej krajowej i międzynarodowej imprezie, z zawodnikami którzy w klasyfikacji generalnej RMCP są w pierwszej 10. Biorąc pod uwagę, że jest to debiutancki sezon naszego zawodnika oraz zaledwie 4 występ w oficjalnych zawodach w kategorii Rotax Micro Max możemy być dumni z postępów i samego występu Adriana, 8-go miejsca w II rundzie KMP oraz 11 miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Młodzików kategorii Rotax Micro Max. Teraz 1,5 tygodnia przerwy na regenerację sił i wracamy ponownie do Słomczyna na kolejną już IV rundę Rotax Max Challenge Poland.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij