Adrian Róg najlepszy w 1. rundzie Rotax Max Challange Poland!

26 marca 2021, Aktualności
Życiowym sukcesem zakończyła się dla Adriana Roga 1. runda Rotax Max Challange Poland na Torze Poznań (26.03.2021). Rzeszowski zawodnik po raz pierwszy w swojej karierze wygrał zawody kartingowe rangi krajowej!
 
Już czwartkowe treningi, podczas których Adrian osiągał wyśmienite czasy okrążeń, napawały optymizmem przed fazą główną zawodów. Dobre tempo podczas piątkowej, porannej „czasówki” zaowocowało zdobyciem pierwszego w karierze „Pole Position”. Czas 59,200 s okazał się najlepszym czasem okrążenia w kategorii Micro Max podczas 1. rundy RMCP.
 
Po starcie pierwszego wyścigu Adrian Róg utrzymuje pierwsze miejsce, ale w jego dalszej części tasuje się z rywalami kilkukrotnie spadając na drugie miejsce, by po chwili wrócić na pozycję lidera. Rzeszowianin przed ostatnim okrążeniem jechał drugi, ale na ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia przeprowadził perfekcyjnie zaplanowany atak na pozycje lidera i zwyciężył swój pierwszy wyścig w dotychczasowej karierze kierowcy kartingowego.
 
W drugim wyścigu Adrian nie odpuszczał, poszedł za ciosem i znów przyjechał na pierwszym miejscu „wyszarpując” je rywalom na ostatniej prostej.
 
Trzeci wyścig bez historii. Adrian Róg od początku do końca kontroluje jego przebieg i nie pozwala rywalom zbliżyć się do siebie. To oznacza trzeci tryumf tego dnia, co już w tym momencie zawodów dawało naszemu zawodnikowi minimum drugie miejsce w całych zawodach.
 
Perfekcyjna jazda w pierwszych trzech wyścigach i duża zaliczka punktowa sprawiły, że nawet defekt i wycofanie w ostatnim wyścigu nie były w stanie odebrać Adrianowi pierwszego w karierze zwycięstwa w zawodach tej rangi.
 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij