60. Rajd Wisły – Borówa z Muchą czyli PSB Mrówka Erem Rally Team zapowiada walkę o zwycięstwo w Klasie 5!

4 września 2014, Aktualności

Jubileuszowy, 60. Rajd Wisły już w najbliższy weekend stanie się areną zmagań najlepszych kierowców rajdowych w Polsce, którzy powalczą o tytuły mistrzowskie na niezwykle trudnych trasach powiatu cieszyńskiego i żywieckiego. Do zawodów zgłosiło się trzydziestu ośmiu zawodników w Mistrzostwach Polski a lista zgłoszeń Rajdowego Pucharu Polski zawiera pięćdziesiąt dwie załogi, w tym reprezentantów PBS Mrówka Erem Rally Team – Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego, którzy wystartują dobrze znaną Hondą Civic Type-R w Klasie 5 ze sto czwartym numerem startowym.

Odcinki specjalne Rajdu Wisły od lat cieszą się bardzo dobrą opinią wśród zawodników i kibiców. Kierowcy często podkreślają wysoką skalę trudności prób wytyczonych koło Wisły, Ustronia i Cieszyna. Wąskie, techniczne partie z dużą ilością stromych podjazdów i piekielnie szybkich „spadań” to cechy charakterystyczne dla odcinków specjalnych Rajdu Wisły. W tym roku organizatorzy zaplanowali dla Rajdowego Pucharu Polski sześć prób, podzielonych na dwie pętle po trzy odcinki liczących w sumie 73 kilometry. W tych warunkach Grzegorz Musz i Bogusław Browiński rozpoczną walkę w drugiej części tegorocznego sezonu, a więcej powiedzą o tym sami zawodnicy:

Testy przed 22 rajdem rzeszowskim - Grzegorz Musz (1)Grzegorz Musz: jesteśmy na półmetku tegorocznego cyklu Rajdowego Pucharu Polski. Przed nami jedna z czterech ostatnich rund – 60. Rajd Wisły. Z prostych statystyk i historii wcześniejszych startów wynika, że więcej szczęścia mamy na rajdach „wyjazdowych” niż domowych, na których trapiły nas awarie techniczne, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość. Naszym celem na Rajdzie Wisły będzie ostra rywalizacja o zwycięstwo w Klasie 5 i przynajmmniej o podium w klasyfikacji generalnej RPP. Wierzymy, że wykorzystaliśmy limit pecha w tegorocznym sezonie i pojedziemy od startu do mety bardzo dobry rajd, prezentując szybkie tempo. Jedno jest pewne – z całą pewnością się nie poddamy i będziemy odrabiać straty do zawodników, którzy mają więcej punktów od nas w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski. Będziemy walczyć do ostatniego odcinka specjalnego, ostatniego rajdu czyli Rajdu Barbórki Cieszyńskiej, która stanowi kończącą rundę RPP 2014.Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali w ostatnim czasie oraz naszym partnerom, którzy wspierają nas w startach: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

 

Browinski Boguslaw BorowaBogusław Browiński: kolejna runda RPP, czyli 60. Rajd Wisły – to z pewnością jedna z trudniejszych imprez w całym cyklu, co wymaga od zawodników maximum koncentracji oraz perfekcyjnego przygotowania pod każdym względem. Mam nadzieję, że limit pecha jest już daleko za nami, a nowa skrzynia biegów już nigdy nie odmówi pracy. Niedzielne testy pokazały, że wraz z całym zespołem przystępujemy do startu pełni optymizmu i obiecujemy walczyć o najlepszy wynik. Jak zawsze liczymy na doping ze strony kibiców, a wszystkim kolegom życzę upragnionej mety. Do zobaczenia w Wiśle!

 

 

 

fot. Arkadiusz Bar i Paweł Hoffman

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij