41 załóg zgłoszonych do Rzeszowiaka

Automobilklub Rzeszowski opublikował listy zgłoszeń do 2. Rajdu Rzeszowiak, który w najbliższą niedzielę zostanie rozegrany w okolicach Rzeszowa. Na starcie powinniśmy zobaczyć łącznie 41 załóg.

W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Podkarpacia zgłosiło się pięć załóg. Z jedynką pojedzie Wojciech Krawczyk, pilotowany przez Bartłomieja Pawlika (Mitsubishi Lancer). Za jego plecami ustawiono Huberta Janów z Ryszardem Chlebowskim (Opel Astra), którzy pojadą w klasie Gość. Trójkę otrzymał Krzysztof Konar, z pilotem Piotrem Krzystankiem (BMW E30), zaś numer 4 trafił do zwycięzców pierwszej edycji rajdu, Macieja Wojdyły i Rafała Dziury (Citroen Saxo). Piątkę na swoją rajdówkę nakleją Maciej Hawro i Sławomir Leja (Citroen Saxo).

Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja w nowym, w tym roku, cyklu Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. Do udziału zgłosiło się tu 17 załóg. Zaprezentują one kibicom w akcji na odcinkach specjalnych prawdziwe rajdowe legendy m.in.: B-grupowe Audi Quattro A1, Lancię Delta HF Integrale czy Łady VFTS. Po raz pierwszy w tym roku na trasie zobaczymy wszystkie legendy polskiej motoryzacji: Fiaty 126p, Fiata 125p oraz Polonezy.

Do cyklu HRPP dołączają podczas Rzeszowiaka dawni mistrzowie. W Lancii Fulvia Coupe, pojedzie Andrzej „Śruba” Wodziński, który na koncie ma dwa rajdowe tytuły w Mistrzostwach Polski i wiele lat startów w wyścigach. Jego pilotem będzie Marek Pawłowski, również wielokrotny Mistrz Polski. Wśród znanych i doświadczonych załóg rajdowych, które podczas 3. rundy po raz pierwszy wystartują w cyklu historycznym są także Mieczysław Galant i Andrzej Firszt, Paweł Hoffman i Marcin Barłoga (obie załogi w Polonezie 2000), Rafał Winiarski i Tomasz Szostak (Fiat 125p) oraz Tomasz Janowski i Jakub Kraft (BMW E30).

Do Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS zgłoszenie przesłało 19 załóg. Listę otwiera Robert Długopolski z Pawłem Piczakiem (Mitsubishi Lancer), jedyna załoga w klasie K4. Jago drugi na trasę ruszy ubiegłoroczny zwycięzca Super KJS Michał Podsiadło, którego pilotem będzie w tym roku Patryk Kielar (Renault Clio). W klasie K3 powalczy osiem załóg, w K2 i K1 po pięć.

Uczestnicy 2. Rajdu Rzeszowiak ruszą na trasę w niedzielę o godz. 9:00, z rynku w Boguchwale k. Rzeszowa, gdzie ulokowano także park serwisowy. Zawody rozegrane zostaną na dwóch, trzykrotnie pokonywanych, odcinkach specjalnych w Niechobrzu i Szkodnej. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na rynku w Rzeszowie. Początek o godz. 18:30.

Więcej informacji o Rajdzie Rzeszowiak na stronie rajdu: www.rajdrzeszowiak.pl oraz oficjalnym profilu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na Facebook’u: https://www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Zapraszamy na trasy!

Fot. Grzegorz Kardaś (Źródło: BOBRally Team)

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij