40. Rajd Cieszyńska Barbórka – PSB Mrówka Erem Rally Team w drodze po zwycięstwo w Klasie 5

21 listopada 2014, Aktualności, Sporty samochodowe

Rozgrywany w najbliższą sobotę jubileuszowy 40. Rajd Barbórka Cieszyńska tradycyjne zakończy sezon w Rajdowym Pucharze Polski. Emocje przed tegoroczną edycją zawodów są jednak wyjątkowo wysokie, gdyż na trasach popularnej „Cieszynki” rozstrzygną się losy tytułu mistrzowskiego. Zawodnicy PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorz Musz i Bogusław Browiński zajmują aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc 10 punktów do liderującego Huberta Palidera i zajmują pierwszą pozycję w Klasie 5.

W decydującym rajdzie sezonu 2014 przemysko-rzeszowska załoga przyklei na swoją Hondę Civic Type-R drugi numer startowy i zmierzy się w dziewięcioma rywalami w swojej klasie oraz z 52 załogami w klasyfikacji generalnej. Organizatorzy przygotowali trasę złożoną z 6 odcinków specjalnych, liczącą w sumie 77 kilometrów. Trasy wytyczone między Cieszynem i Ustroniem cieszą się bardzo dobrą opinią wśród zawodników. Są bardzo kręte i niezwykle trudne technicznie, co w połączeniu z mocno jesienną pogodą sprawia, że skala trudności tego rajdu jest niezwykle wysoka.

Zwycięzców rajdu oraz zdobywców tytułów mistrzowskich poznany w najbliższą sobotę o godzinie 15.50, kiedy to na rynku w Cieszynie odbędzie się wręczenie pucharów.

Grzegorz Musz: Przed nami ostatnia runda RPP tego sezonu i najprawdopodobniej w naszej karierze, gdyż wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2015 będziemy rywalizować w ramach RSMP. Na „Cieszynce” zagadką do końca pozostaje pogoda i warunki w jakich będziemy się ścigać. Odcinki tegorocznej Barbórki są dla mnie nowe, więc dobry opis będzie bardzo istotny. Do rywalizacji chcemy podejść bardzo taktycznie, stale przyglądać się poczynaniom naszej konkurencji i w zależności od sytuacji w wynikach będziemy podejmować decyzje o strategii. W dalszym ciągu mamy szanse na wygranie Rajdowego Pucharu Polski, ale będzie to zadanie wyjątkowo trudne. W odróżnieniu od poprzednich rund, tutaj będzie nas interesowała bezpośrednia rywalizacja z Hubertem, choć mamy świadomość, że jeżeli się coś „nie podzieje” to odrobienie 10 punktów jest mało realne. Nawet jeśli wygramy rajd w klasyfikacji generalnej, to  naszym rywalom wystarczy 5 miejsce. Jestem przekonany, że podobnie jak my Hubert Palider podejdzie taktycznie i zrobi wszystko, żeby odnieść końcowy sukces. My w takiej sytuacji też nie będziemy przesadnie ryzykować. Prowadzimy w Klasie 5 i chcemy to zachować. Niezależnie od tego życzymy sobie i wszystkim zawodnikom dotarcia do mety na satysfakcjonujących pozycjach oraz dziękujemy za fajną atmosferę i rywalizację w kończącym się sezonie. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping oraz naszym sponsorom i partnerom, bo przecież bez nich nasze starty nie byłby możliwe. Szczególne podziękowania kierujemy do: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Bogusław Browiński: Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich kibiców do Cieszyna na bardzo ciekawy 40. Rajd Barbórki Cieszyńskiej zamykający i  jednocześnie rozstrzygający tegoroczny sezon RPP. Tradycyjnie cieszyńska impreza nie zalicza się do łatwych i przewidywalnych rajdów. Techniczne odcinki specjalne oraz listopadowe, zmienne warunki pogodowe powodują, że jest to runda śliska i bardzo trudna technicznie. Ostanie dni spędziliśmy z zespołem na małych testach i mamy nadzieję, że kilometry przejechane pomogą nam w osiągnięciu założonych celów. Prosimy wspaniałych kibiców o gorący doping, a my ze swej strony obiecujemy walkę do ostatnich centymetrów. Jak zwykle życzę wszystkim zawodnikom osiągnięcia mety a kibicom gorącej rajdowej zabawy:) Do zobaczenia na mecie!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij