28. Rajd Karkonoski – pierwsze miejsce Chmielewskiego w klasie 5

28. Rajd Karkonoski – pierwsze miejsce Chmielewskiego w klasie 5

Chmielewski Karkonowski 2013Ceremonia mety w jeleniogórskich Cieplicach zakończyła 28. Rajd Karkonoski – trzecią tegoroczną rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na rampie na Placu Piastowskim puchary za pierwsze miejsce w klasie 5 i Citroën Racing Trophy Polska oraz drugą pozycję w kategorii 2WD odebrała załoga REVICO – NEO Rally Team’u w składzie Jan Chmielewski – Robert Hundla. Krakowsko – myślenicki duet umocnił się w ten sposób na prowadzeniu we wszystkich wymienionych klasyfikacjach, dopisując przy tym do swojego konta kolejne punkty za ukończenie zawodów w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej i zostawienie w pokonanej pozycji wszystkich załóg w czteronapędowych samochodach grupy N.

Jan Chmielewski: Po raz trzeci z rzędu kończymy rajd w świetnych nastrojach. Wszystko poszło zgodnie z planem i dotarliśmy do mety na pierwszym miejscu w klasie 5, zwyciężyliśmy w Citroën Racing Trophy Polska oraz byliśmy drugą najszybszą załogą w samochodach z przednim napędem. Bryan Bouffier, zgodnie z moimi przewidywaniami, jechał genialnie, ale przegrana z tak utytułowanym kierowcą z pewnością ujmy nam nie przynosi. Biorąc natomiast pod uwagę, że naszym priorytetem jest walka o jak największą liczbę punktów, przybliżających nas do upragnionego dla mnie mistrzowskiego tytułu w kategorii 2WD, próba gonienia francuskiego mistrza byłaby ryzykowna. Całość rajdu wypada mi ocenić bardzo pozytywnie – organizatorzy przygotowali świetne odcinki specjalne. Ściganie się w takich warunkach było dla mnie dużą przyjemnością, zwłaszcza przy tak wspaniałym dopingu naszych wiernych kibiców.

Robert Hundla: Po tej edycji Rajdu Karkonoskiego dochodzę do wniosku, że to mój ulubiony rajd w Mistrzostwach Polski. Trasy, które przygotował organizator były naprawdę na najwyższym poziomie. Do tej pory myślałem, że najlepszy pod tym względem jest Rajd Rzeszowski, ale po tym, czego doświadczyliśmy w tym roku twierdzę, że kwintesencja rajdowego ścigania w Polsce to właśnie Jelenia Góra. Mam nadzieję, że dane mi będzie wrócić tutaj za rok. Trzeba docenić organizatorów Rajdu Karkonoskiego, za to co robią i jak wiele pracy oraz zaangażowania wkładają w tworzenie tych wspaniałych zawodów. Myślę, że razem z Jankiem pojechaliśmy świetny rajd i już nie możemy się doczekać kolejnej rundy RSMP. Do zobaczenia w Rzeszowie!

 

Sponsorami zespołu są REVICO, właściciel marki NEO, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., WESEM i LEMAR, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij