14 Zlot Pojazdów Zabytkowych w Boguchwale

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wraz z firmą Hoffman oraz Automobilklubem Rzeszowskim zaprasza wszystkich sympatyków i właścicieli pojazdów zabytkowych, w dniu 30 czerwca 2019, na Zlot i Wystawę Zabytkowych Pojazdów w Boguchwale.

Będzie to kontynuacja wcześniejszych edycji zlotów i rajdów, które nosiły miano Rajdu Nocy Muzeów oraz Podkarpacko-Szaryskiego Kryterium Weteranów.

Tym razem program będzie prosty i przyjazny dla uczestników lubiących stałe miejsce imprezy. Właściciele historycznych pojazdów będą mieć zapewniony poczęstunek, a najlepiej prezentujące się załogi zdobędą kilka nagród, wśród których są: weekend w Hotelu Podkarpackim dla dwóch osób (trzy nagrody), Olej Motul do klasycznego pojazdu oraz przegląd klimatyzacji wraz z odgrzybieniem w firmie Hoffman (pojazd rolniczy, osobowy lub ciężarowy – kabina).

W kryteriach konkursu będzie oceniana oryginalność pojazdu, prezentacja załogi (np. ubiory dopasowane do auta lub motocykla), a także styczność pojazdu z rolnictwem. Ten ostatni element pokazu będzie o tyle ciekawy, iż załoga powinna się postarać w dopasowaniu swojego „zabytka” do użytku w rolnictwie.

W przypadku pojazdów typu Syrena Bosto, czy Żuk nie będzie problemu. Natomiast jeśli ktoś przyjedzie chociażby Mercedesem SL 230 Pagoda, motocyklem WFM, to już może być gorzej. A jednak nie koniecznie. Bo może akurat się okaże, że tym mercedesem jeździł niemiecki „Bauer” na grzyby w niedzielę, a WFM chłoporobotnik pracujący na trzecią zmianę w rzeszowskim WSK. I takich historii będziemy szukać…

Program:

30 czerwca 2019 roku

9:00-10:00 – Zjazd pojazdów do Boguchwały

10:00-10:30 – Przejazd z parkingu Kościoła w Boguchwale do ośrodka PODR

10:30-15:00 – Wystawa na terenie PODR (teren Liceum – Pałac Lubomirskich)

12:30-13:30 – Konkurs Elegancji – prezentacja zabytkowych pojazdów

14:30-15:00 – Wytypowanie najlepszych załóg z konkursu elegancji i rozdanie nagród, zakończenie zlotu

Więcej informacji pod numerem tel: +48 502 430 150 lub + 48 793 578 932.

Mile widziane mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa.

Email: rally@hoffman.auto.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij