10 dni do Rzeszowiaka

Za 10 dni rusza nowy sezon rajdowy na Podkarpaciu. Już czwarty rok z rzędu rozgrywany będzie cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia, a otworzy go 4. Rajd Rzeszowiak (28-29 kwietnia), organizowany przez Automobilklub Rzeszowski.

W kalendarzu mistrzostw znalazły się jeszcze cztery rundy: 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (Bochnia, 1-2 czerwca), 1. Rajd Wielopole (Wielopole Skrzyńskie, 3-4 sierpnia), 4. Rajd Grodzki (Biecz-Jasło, 6-7 października) i 30. Rajd Podkarpacki (Krosno, 27-28 października).

Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie czyni starania, aby cykl z roku na rok się rozwijał i przyciągał na trasy coraz więcej załóg i coraz liczniejszą rzeszę kibiców rajdowych. Stąd w kalendarzu m.in. nowe imprezy i rundy łączone z Rajdowymi Samochodowymi Mistrzostwami Śląska. Ubiegłoroczni zwycięzcy mistrzostw mogli też liczyć na atrakcyjne nagrody, w postaci kompletu felg aluminiowych i rocznego wsparcia sponsorskiego w startach w sezonie 2018, od firmy DISLA Polska.

Inauguracja cyklu, rozgrywać się będzie w okolicach Rzeszowa, na fragmentach odcinków specjalnych Rajdu Rzeszowskiego. Organizatorzy zaplanowali sześć asfaltowych „OS-ów” w Siedliskach, w gminie Lubenia i Niechobrzu, w gminie Boguchwała, o łącznej długości 44,04 km. Na rynku w Boguchwale, w czasie rajdu, działał będzie park serwisowy. Ściganie rozpocznie się w niedzielny poranek (start godz. 9:00), a na metę pierwsza załoga dotrze ok. godz. 15:30.

Poza uczestnikami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na trasie Rajdu Rzeszowiak rywalizować będą amatorzy, walcząc o zwycięstwo w Super KJS i Konkursowej Jeździe Samochodem. W tej ostatniej, do startu wystarczy zwykły, „cywilny” samochód i kaski dla obu członków załogi. Do rajdu zgłaszać się można już tylko do soboty, 21 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu rajdu, trasy i zawodników można znaleźć na stronie internetowej zawodów www.rajdrzeszowiak.pl oraz na oficjalnym profilu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/rsmpodkarpacia.

Sponsorami i partnerami rajdu są: BorgWarner, Handlopex, Gmina Boguchwała, Gmina Lubenia.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij