1. Rajd Zimowy w Arłamowie – RSMP 2014 – organizator Automobilklub Rzeszowski

27 listopada 2013, Aktualności, Sporty samochodowe

Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM postanowiła, że cykl LOTOS RSMP w 2014 roku będzie składać się z siedmiu rund. Ważną nowością stanie się 1. Rajd Zimowy „Arłamów” (z bazą w Arłamowie w Górach Słonnych we wschodniej części Podkarpacia). Organizacji tej imprezy podjął się Automobilklub Rzeszowski.

– Termin na początku marca stwarza wysokie prawdopodobieństwo, że w Górach Słonnych będą panować zimowe warunki. Jeśli jednak pogoda spłata figla, to pozostanie jazda po drogach o asfaltowej nawierzchni. Trasa będzie bardzo kompaktowa. Ważnym atutem lokalizacji nowego rajdu jest wyjątkowo dogodna baza imprezy w dużym kompleksie hotelowym „Arłamów” – informuje dyrektor zawodów, Damian Dobrowolski z Automobilklubu Rzeszowskiego.

Lotos Rajd 2 005

Zdzisław Grzyb, prezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie potwierdza, że zostały już zawarte oficjalne umowy z administracją nowego kompleksu hotelowego „Arłamów”. – To bardzo dogodne dla nas miejsce, które w dodatku stwarza korzystne warunki dla urządzenia tam kwatery głównej naszego rajdu. Dzięki temu w tym samym miejscu będą mogli przebywać nie tylko organizatorzy, ale także zespoły rajdowe, dziennikarze, goście zawodów. To będzie miejsce jednoczące całą imprezę i w ten sposób korzystnie kształtujące jej atmosferę – uważa prezes Grzyb.

– Z naszego punktu widzenia Arłamów to miejsce bardzo kuszące, jest tam szansa na urządzenie prawdziwie zimowej imprezy. Duży, nowiutki hotel zapewnia dobre warunki bytowe, w jego otoczeniu można skonstruować ciekawą trasę. Ten hotel dysponuje własnymi pługami (w tym wirnikowym), które na wypadek dużych śnieżyc umożliwią utrzymanie dobrego stanu trasy. Mamy życzliwe wsparcie ze strony podkarpackich władz samorządowych. Jestem przekonany, że po rocznej nieobecności zimowego rajdu w kalendarzu RSMP warto było pokusić się o podjęcie tego wyzwania i uważam, że zawody w Arłamowie mają na przyszłość dobre perspektywy – zapewnia Jarosław Noworól, wiceprezes sportowy Automobilklubu Rzeszowskiego.

 

 

tekst: Grzegorz Chmielewski, fot: Grzegorz Chmielewski, www.foto.hoffman.auto.pl

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij